• Bebeğin Giydirilmesi

Bebeğin Giydirilmesi

Bol ve doğal kıyafetler. Kişisel zevklerinizden bağımsız olarak, bebeğinize kıyafet alırken seçmeniz gerekenler bunlar olmalı. Bebeğinizin hem rahat olması hem de güzel görünmesi için kıyafet seçiminde size yardımcı oluruz.

Alış verişe gittiğiniz zaman, bebeğinizin rahatlığını ve güvenliğini göz önünde bulundurmalısınız. Şu tavsiyeleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Sadece en şirin kıyafetleri almayın; satın almadan önce bunların yeni doğan için uygun olup olmadığını düşünün.

Bebeğin elbiselerini ailenin geri kalan üyelerinin kıyafetlerinden ayrı olarak yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Doğal sabunla yıkayın, özellikle vücuduna direkt temas eden kıyafetleri.

Çamaşır suyunnu veya beyazlatıcı ve yumuşatıcı maddeleri unutun, bunlar bebeğin cildini tahriş edebilir, yıkadığınız kıyafetleri iyi durulayın.

Bazı tavsiyeler

- Pamuk veya iplik gibi doğal ve yumuşak kumaşlarla üretilmiş kıyafetler arayın, naylon gibi daha az havadar olan sentetik giyeceklerden uzak durun. Yünlü kıyafetlerden de uzak durun bunlar küçük parçalar halinde dağılabilir ve çocuğunuzun solunum yollarına kaçarak tıkanmaya sebep olabilirler.

- Kıyafetler bebeğin hareketlerine olanak tanıyacak şekilde geniş olmalıdır.

- Bağcıklı ve kordonlu giysilerden kaçının, bunlar boynuna dolanma riskinden dolayı tehlikeli olabilir.

- İlk aylar için, önden açılabilen, büyük düğmeleri olan veya cırtcırtlı kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kıyafeti giydirmek için bebeğin kafasından geçirmenize gerek kalmaz, böylelikle giydirme işlemi sizin için de kolaylaşır ve çocuğunuz giydirilme sırasında rahatsız olmaz. Elini tutun ve kıyafetin koluna sokun, kıyafetin kolunu tutarak yumuşak bir şekilde bebeğinizin koluna doğru çekin. Farkına bile varmayacak.

- Göbeğini açık bırakacak veya kısa gelecek kıyafetler kullanmayın.

- Onu çok kalın bir giysiyle giydirmek yerine birden fazla kat giydirmenizin daha iyi olacağını unutmayın.

- Fazla kıyafet satın almayın. İlk aylarda bebeğiniz çok hızlı büyüyecek ve kıyafetleri ona uymamaya başlayacak.

Tavsiye almak için üye olun

Top