Bebeğinizin Sağlığı

Bebeğiniz büyüyor, büyürken de sağlığı ile ilgili endişeleniyor olabilirsiniz. Bu endişelerinizin hakkında bilgi almak için makalelerimize bir göz atabilirsiniz. Ayrıca gıda alerjileri bebeğin ilk gelişim yıllarında oldukça yaygındır. Alerjiler bebeğinizi çeşitli şekillerde etkileyebilir. Bu etkileri en aza indirmek için, bebeğinizin sağlığını takip eden doktorun önereceği içeriklerle bebeğinizin beslenmesini zenginleştirebilirsiniz.

Diş Çıkarma

Diş Çıkarma

İlk dişleri ortaya çıktığında, bu bebeğiniz için büyük bir dönüm noktası olacaktır! Dişler, insan kemiklerinin en sert olanlarıdır. Diş çıkarma, bebeğinizin büyümesinin doğal bir sürecidir. Aslında bebek için sanıldığı kadar acı verici olmasa da, bebeğin hayattaki her şeyin kolay olmadığını hissettiği ilk acı diş çıkarma ile başlar. Bebekler zamanla bu duruma alışırlar ve daha fazla diş çıkardıkça zamanla daha az sinirli veya huzursuz olurlar. Sonunda, tüm dişleriyle gülümsemesini görünce, diş çıkarma konusundaki endişelerinizin ortadan kalktığını göreceksiniz!

Kolik

Kolik ve bununla ilgili yapabilecekleriniz

Kolik, bebeklerin %10 ila %30'unda iki haftadan üçüncü aya kadar olan açıklanamayan, aşırı bir ağlamadır. Bir ebeveyn olarak, hiçbir yaptığınız işe yaramıyor gibi gözüktüğünde endişelenmeniz gayet normaldir. Bebeğinizin bu yaştaki hayatın ortak ağrılarından birinden geçmekte olabileceğini düşünün. Koliğin ortaya çıkmasının pek çok nedeni olabilir ve kesin olan hiçbir sebep bulunamamıştır. Bazı araştırmacılar, koliğin bebekler için normal ağlama eğrisinin en uç noktası olduğunu öne sürmektedir.