• Bebek Meyveleri

Bebek Meyveleri

Ek gıdaya başlayan her bebeğingünlük besin değerlerine göre beslenmesi özellikle meyve tüketmesi önem taşıyor..

 
Ek gıdaya başlayan her bebeğingünlük besin değerlerine göre beslenmesi özellikle meyve tüketmesi önem taşıyor. Bu gıdaların doğal tarımla üretilmiş olmasıysa bebeğinizin sağlığı açısından gerekli.Her anne gibi siz de bebeğinize verdiğiniz besinlerin en iyisi olmasını istiyorsunuz.Elbette bu besinler sağlıklı olmalı ve hiç bir zararlı madde içermemeli. Günlük beslenmesinin önemli bir kısmını oluşturan meyveler söz konusu olduğunda ise bebeğinizin hassas bedeni için uygun olanları seçtiğinize emin olmalısınız. Hero Baby, bu konuyu paylaşmak üzere Niğde’de doğal tarımla yetişen bir elma bahçesine basın mensuplarıyla birlikte bir ziyaret gerçekleştirdi ve elma hasadı yapıldı. Hero Baby’nin üretim politikası ve doğal tarımla ilgili Hero Baby Pazarlama Direktörü Aslı Çetkin şunları söyledi :

“Hero Baby kavanoz mamaları ile tarım ilacı kalıntılarından endişe etmeden bebeğinizin günlük meyve ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Kavanoz mamaları,doğal,güvenli,sağlıklıdır ve hiç bir katkı maddesi içermez. Türk Gıda Kodeksi ve Avrupa Komisyonunca belirlenen yüksek bebek beslenmesi standartlarına uygundur. Bebek beslenmesindeki yüksek standartları sağlamak için yani bebeklerimize güvenli meyveler sunabilmek için her yıl 3 milyon TL’ lik yatırım yapıyoruz. Bebek meyveleri, hassas kriterlerle seçilmiş özel bahçelerde, doğal tarım yöntemleri kullanılarak üretiliyor.

Bebeklerin küçük bedenleri zararlı maddelere karşı oldukça hassastır. Örneğin tarım ilacı kalıntıları bebeklerin sağlıklı gelişim süreci üzerinde bazı olumsuz etkiler yaratabilir. Bu nedenle meyvelerin yüksek bebek beslenme standartlarına uygun olması sağlıklı beslenme için oldukça önemlidir. Bu standartlar Türk Gıda Kodeksi ve Avrupa Komisyonunca belirlenmiştir. Kavanoz mamalarda kullanılan bebek meyvesi, bebeklerin hassas bedenlerine zarar verebilecek tarım ilacı gibi hiçbir maddeyi içermez. Türk Gıda Kodeksi, Bebek ve Küçük Çocuk Ek Gıda Tebliği’nde tanımlanmış yüksek bebek beslenmesi standartlarına uygundur. Bu standartları sağlayabilmek için bebek meyvelerini seçilmiş bahçelerde doğal tarım ile yetiştiriyoruz. Bahçelerin toprağı, kullanılan sulama suyu, önceki yıllarda neler yetiştirildiği ve çevre bahçelerdeki üretimleri değerlendiriyoruz. Fidanların dikiminden hasata kadar her aşama Hero Baby ziraat mühendisleri tarafından denetleniyor. Ayrıca yıl boyunca doğal tarım yöntemleri konusunda çiftçilerin eğitimini de sağlıyoruz. Kavanoz mamalarda kulllanılacak bebek meyvelerini Amasya, Niğde, Erzincan, Bitlis, Kilis, gibi endüstriyelleşmenin az olduğu bölgelerdeki bahçelerden temin ediyoruz. Hero Baby olarak Doğal Tarım kapsamında bir yılda 230 çiftçi ve bahçe sahibine ait, 356 futbol sahası büyüklüğündeki bahçelerde bulunan 110 bin adet ağaçtan alım yapıyoruz.

Yılda doğal tarımla yetiştirilmiş toplam 4 bin ton yaş meyve ve sebze temin ediyoruz. Meyvelerin olgunluğuna bakılarak, eğitimli işçiler ile hasat yapılıyor ve ürünlerin nakliyesi gerçekleştiriliyor. Bu meyveler, bebek beslenmesinin hassas analizleri yapılabilecek, akredite edilmiş, bağımsız uluslararası labaratuvarlara gönderilerek 530 farklı tarım ilacının yani bilinen tüm tarım ilaçlarının analizinden geçiriliyor. Ardından kavanoz maması üretim sürecine alınan meyveler kavanoza dolduruluyor. Dolum sırasında meyvenin hava ile teması kesiliyor. Üretim sırasında kapağı özel bir vakum ile kapanıyor ve açılmadığı sürece de hava girişi engellenmiş oluyor.”

  Parents- Kasım 2013

Tavsiye almak için üye olun

Top