• Kavanoz Mamaların Elmalarını Topladık

Kavanoz Mamaların Elmalarını Topladık

Bebekler için üretilen meyveler, annelere püre kavanoz mamaların yanı sıra biberona dönüşülebilen cam şişede meyve suyu olarak da sunuluyor.


Hero Grup’ta kavanoz mamalar için 3 üretim merkezi bulunuyor ki buralar : İspanya, ABD ve Türkiye’dir. Geçmiş dönemlerde İspanya’daki merkezlerine gidip fabrikalarını ziyaret edip sizlerle paylaşmıştım. Eylül ayında da hasat vakti Niğde Gümüşler Bağları’na giderek bebeğiniz için en az sizler kadar düşünülerek hazırlanan kavanoz mamalarının güvenilirliğini test ettim. Ben de kavanoz mamaları tadına bakmış biri ve pazardan alınarak püre yapılan meyvelerin sağlıklı olup olmaması konusunda şüpheleri bulunan biri olarak, bebek mamalarında kullanıln meyvelerde kontrollü tarım uygulamasının yapılmış olduğunu bildiğimden kavanoz mamalarda evde hazırladığınız pürelerden çok daha fazla çok daha fazla besin değerinin olduğunu söyleyebilirim. 

Fiyatının diğer markalara oranla düşük olması kafanızda soru işareti uyandırmasın, herkese ulaşma politikası ile yola çıkan Ülker Hero Baby ürünlerini raflardan gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Koruyucu madde içermediğinden açtığınız an hemen bebeğinize yedirmelisiniz diyerek toplantı detaylarına geçiyorum. 

Yüksek bebek beslenmesi standartlarına uygun

Hero
 
Ülker Hero Baby Pazarlama Direktörü Aslı Çetkin: “ Kavanoz mamalarda doğal tarımla özel olarak yetiştirilen bebek meyveleri kullanılmakta.Bebek beslenmesindeki yüksek standartları sağlamak için her yıl 3 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz. Kavanoz mamalarda kullanılan bebek meyvesi,bebeklerin hassas bedenlerine zarar verebilecek tarım ilacı gibi hiçbir maddeyi içermez.Türk Gıda Kodeksi, Bebek ve Küçük Çocuk Ek Gıda Tebliği’nde tanımlanmış yüksek bebek beslenmesi standartlarına uygundur. 

Bu standartları sağlayabilmek için bebek meyvelerini seçilmiş bahçelerde doğal tarım ile yetiştiriyoruz. Bahçelerin toprağı, kullanılan sulama suyu, önceki yıllarda nerelerde yetiştirildiği ve çevre bahçelerdeki üretimleri değerlendiriyoruz. Fidanların dikiminden hasata kadar her aşama Hero Baby ziraat mühendisleri tarafından denetleniyor. Ayrıca yıl boyunca doğal tarım yöntemleri konusunda çiftçilerin eğitimini de sağlıyoruz. Kavanoz mamalarda kullanılabilecek bebek meyvelerini Amasya, Niğde, Erzincan, Bitlis, Kilis gibi endüstriyelleşmenin az olduğu bölgelerdeki bahçelerden temin ediyoruz. 

Ülker Hero Baby olarak Doğal Tarım kapsamında bir yılda 230 çiftçi ve bahçe sahibine ait, 356 futbol sahası büyüklüğündeki bahçelerde bulunan 110 bin adet ağaçtan alım yapıyoruz. Yılda doğal tarımla yetiştirilmiş toplam 4 bin ton yaş meyve ve sebze temin ediyoruz. Meyvelerin olgunluğuna bakılarak, eğitimli işçiler ile hasat yapılıyor ve ürünlerin nakliyesi gerçekleştiriliyor. Bu meyveler, bebek beslenmesinin gerektirdiği hassas analizleri yapabilecek, akredite edilmiş, bağımsız uluslararası labaratuvarlara gönderilerek 530 farklı tarım ilacının yani bilinen tüm tarım ilaçlarının analizinden geçiriliyor. Ardından kavanoz maması üretim sürecine alınan meyveler püre haline getiriliyor. El ve hava değmeden püre haline getirilen meyveler kavanoza dolduruluyor. Dolum sırasında meyvenin hava ile teması kesiliyor. Üretim sırasında kapağı özel bir vakum ile kapanıyor ve açılmadığı sürece de hava girişi engellenmiş oluyor. Bu sayede hiçbir koruyucu katkı maddesi eklenmeden kavanoz içindeki pürenin tüm besin değerleri ve lezzeti, raf ömrü boyunca kotunmuş oluyor. 

Anne Bebek Kasım 2013

Tavsiye almak için üye olun

Top