• Meyvelerin Bebeğinizin Beslenmesine Eklenmesi

Meyvelerin Bebeğinizin Beslenmesine Eklenmesi

Meyveler bebeğinize bol miktarda besleyici öğe sağlar, şekerli tatları sayesinde bebeğiniz için onları tüketmek bir zevktir. Meyveler, bebeğinize özellikle vitaminler ve mineraller gibi çok önemli besleyicileri büyük miktarda sağlarlar, aynı zamanda bebeğinizin sağlığını iyi koruması için yardımcı olan antioksidan ve lif barındırırlar. İçerdikleri besleyiciler sayesinde, meyveler bebeğinizin beslenmesinde temel bir tamamlayıcı görevi görür. Örneğin, yetişkin dönemde ihtiyacımız olan C vitamininin tamamını meyveler sayesinde aldığımızı aklınızdan çıkarmayın.

Bazı tavsiyeler

Meyve pürelerine şeker eklenmemelidir, zira meyveler zaten kendileri şeker sağlamaktadır. Aynı zamanda bu bebeğinizin tatlı yiyeceklere alışmasına yol açar, bu alışkanlık ileride obezite gelişimine neden olabilir.
Lif alımına gelince, bunu bebeğinizin yaşına uygun hale getirmelisiniz, meyvenin kabuğunda bulunan çözünmez lifin bir kısmını alabilirsiniz, bu şekilde lifin bağırsak rahatsızlığına sebep olunmadan alınmasını sağlarsınız.
Öncelikle bol etli meyvelerden başlayabilirsiniz, örneğin elma, armut, muz olabilir, bunları tatları, dokuları ve daha az alerjik olmalarından dolayı tercih edebilirsiniz.

Tavsiye almak için üye olun

Top