• Sağlıklı Emzirme Dönemi için Tavsiyeler

Sağlıklı Emzirme Dönemi için Tavsiyeler

Kendinize iyi bakın!

Bebeğinizi emzirme döneminizde, kendinize iyi bakmalısınız. Sizin beslenmenizin ve fiziksel durumunuzun, bebeğe sunacağınız sütün kalitesini büyük oranda etkileyeceğini unutmayın.

Beslenmeniz

Hamilelik dönemindeki beslenme düzeni ile devam edin Çocuğunuza sunacağınız sütün kalitesi büyük oranda beslenmenize bağlı olacaktır. Örneğin, anne sütündeki vitamin içeriği annenin beslenme durumuna göre değişebilir. Bu nedenle dengeli bir diyet sürdürmeniz önemlidir.

Çocuk doktorunuzun onayı almadan ilaç kullanmayın. Alkollü içeceklerden ve tütünden uzak durun ve kontrollü miktarlarda kahve için.

Dinlenmenin önemi

Fiziksel durumunuzun emzirme üzerinde etkili olduğunu unutmayın, bu nedenle uygun şekilde dinlendiğinizden emin olun. Bebeğinizin uyuduğu zamanları dinlenmek veya uyumak için kullanabilirsiniz.

En iyi pozisyon

Sizin ve bebeğinizin sakinliğe ihtiyacı var. Uygun bir yer arayın ve rahat bir pozisyonda oturun. Ruh halinizin sütünüzün akış formunu doğrudan etkilediğini fark edeceksiniz. Gergin olduğunuz zamanlarda sütünüz daha geç ve yetersiz çıkacaktır.

Hijyen

Hijyeninize dikkat edin. Her emzirme öncesi ellerinizi su ve sabunla yıkayın. Göğüs ucunuzu, kullandığın herhangi bir kremin veya merhemin kalıntılarından arındırmak için kaynatılmış su ile iyice temizleyin.

Tavsiye almak için üye olun

Top