• Sağlıklı Meyve ve Sebzeler Bu Kavanozlarda

Sağlıklı Meyve ve Sebzeler Bu Kavanozlarda

Bebeklere özel pek çok ürünün yanı sıra kavanoz markaları da üreten Hero Baby, kavanozlarında sadece meyve ve sebzeyi değil, sağlığı da sunuyor.


Bebeklere özel pek çok ürünün yanı sıra kavanoz markaları da üreten Hero Baby, kavanozlarında sadece meyve ve sebzeyi değil, sağlığı da sunuyor. Özenle üretilen mamalar bebeklerin gelişimine katkı sağlarken , pratikliğiyle de annelerin büyük yardımcısı oluyor. 
Hero Baby, doğal tarımla özel olarak yetiştirilen bebek meyveleriyle bebeklerin sağlıklı beslenmesine destek olmaya devam ediyor. Basın mensuplarına özel düzenlenen bir geziyle Hero Baby’nin Nevşehir’de bulunan meyve bahçelerini görme fırsatım oldu. Hero Baby’nin harika ekibi ve Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Çetkin’le  birlikte çok keyifli geçen gezimizde; meyveleri dalından koparıp bizzat tattık. Tamamen hormonsuz ve naturel olduklarına şahit olduk. Şunu söyleyebilirim ki; hiçbir koruyucu katkı maddesi eklenmeden ve yüzde 100 meyveyle üretilen Hero Baby kavanoz mamalarını bebeğinize güvenle yedirebilirsiniz. 

 Besleyici ve lezzetli mamalar 
Türkiye’de gıda sektörünün öncüsü Yıldız Holding ve bebek beslenme uzmanı Hero’nun yüzde 50-50 ortaklığı ile 2002 yılında kurulan Hero Baby, bebeklere güvenli, besleyici, lezzetli mamalar sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Hero Baby, Türkiye’de biberon mamaları, tahıllı kaşık mamaları, kavanoz mamaları, meyve suyu ve bebek bisküvisi olmak üzere bebek beslenmesini oluşturan 4 ana kategoride ürün sunan tek marka. Hero Baby, 56 çeşit ürünle doğumdan itibaren bebek ve küçük çocukların beslenme ihtiyaçlarını karşılıyor. Hero Baby’nin kavanoz mama kategorisinde 15 çeşit ürün bulunuyor. Kavanoz mamalarda kullanılan tüm meyve ve sebzeler bebek beslenmesi kalitesine uygun olarak özenle yetiştiriliyor. Hero Baby Pazarlama Direktörü Aslı Çetkin, kavanoz mamalarda doğal tarımla özel olarak yetiştirilen “ bebek meyveleri” kullanıldığını söyledi. Aslı Çetkin, Hero Baby’nin ülkemizde bebek meyvesi yetiştirilmesine yatırım yapan ilk ve tek firma olduğunu belirterek, “ Bebek beslenmesindeki yüksek standartları sağlamak için, yani bebeklerimize güvenli meyveler sunabilmek için her yıl 3 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz” dedi. 

Meyveler tarım ilacı kalıntısı içermiyor ! 
Bebek meyvelerinin hassas kriterlerle seçilmiş özel bahçelerde, doğal tarım yöntemleri kullanılarak Hero Baby için yetiştirildiğini söyleyen Aslı Çetkin, süreci şöyle açıkladı : “Kavanoz maddelerde bulunan bebek meyvesi, bebeklrin hassas bedenlerine zarar verebilecek tarım ilacı gibi hiçbir maddeyi içermez. Türk Gıda Kodeksi, Bebek ve Küçük Çocuk Ek Gıdası Tebliği’nde tanımlanmış yüksek bebek beslenmesi standartlarına uygundur. Bu standartları sağlayabilmek için bebek meyvelerini seçilmiş bahçelerde doğal tarım ile yetiştiriyoruz. Bahçelerin toprağı, kulllanılan sulama suyu, önceki yıllarda neler yetiştirildiği ve çevre bahçelerdeki üretimleri değerlendiriyoruz. Fidanların dikiminden hasada kadar her aşama Hero Baby ziraat mühendisleri tarafından denetleniyor. Ayrıca yıl boyunca doğal tarım yöntemleri konusunda çiftçilerin eğitimini de sağlıyoruz.” Kavanoz mamalarda kullanılacak bebek meyvelerini Amasya, Niğde, Nevşehir, Erzincan, Bitlis ve Kilis gibi endüstriyelleşmenin az olduğu bölgelerdeki bahçelerden temin ettiklerini belirten Aslı Çetkin, şu bilgileri verdi : Hero Baby olarak Doğal Tarım kapsamında  bir yılda 230 çiftçi ve bahçe sahibine ait, 356 futbol sahası büyüklüğündeki bahçelerde bulunan 110 bin adet ağaçtan alım yapıyoruz. Doğal tarımla yetiştirilmiş yılda toplam 4 bin ton yaş meyve ve sebze temin ediyoruz. Meyvelerin olgunluğuna bakılarak, eğitimli işçiler ile hasat yapılıyor ve ürünlerin nakliyesi gerçekleştiriliyor. Bu meyveler, bebek beslenmesinin gerektirdiği hassas analizleri yapabilecek, akredite edilmiş, bağımsız uluslararası labaratuvarlara gönderilerek 530 farklı tarım ilacının yani bilinen tüm tarım ilaçlarının analizinden geçiriliyor. Ardından kavanoz maması üretim sürecine alınan meyveler püre haline getiriliyor. El ve hava değmeden püre haline getirilen meyveler kavanoza dolduruluyor. Dolum sırasında meyvenin hava ile temaası kesiliyor. Üretim sırasında kapağı özel olan bir vakum ile kapanıyor ve açılmadığı sürece da hava girişi engellenmiş oluyor. Bu sayede hiçbir koruyucu katkı madde eklenmeden kavanoz içindeki pürenin tüm besin değerleri ve lezzeti raf ömrü boyunca korunuyor.” Bebekler için üretilen meyveler, annelere püre kavanoz mamanın yanı sıra biberona dönüşebilen cam şişede meyve suyu olarak da sunuluyor. Yüzde 100 meyveden oluşan ve şeker eklenmeden üretilen elma suyu, karışık meyve suyu ve üzüm –havuç suyu olmak üzere 3 farklı meyve suyu çeşidi bulunuyor. 

Ulaşılabilir fiyat 
Türkiye’de her yıl 1 milyon 350 bin bebek doğuyor. Yıllık toplam kavanoz mama tüketimi 22 milyon seviyesinde. Bebek başına tüketim 17 ile sınırlı. İngiltere’de bu rakam 163, İspanya’da ise 300. Ulaşılabilir fiyat politikası izlediklerini söyleyen Aslı Çetkin, doğal tarım ile yetiştirilen bebek meyvelerinitüm anneler için kolay bulunur bir hale getirdiklerini belirtti. Ayrıca yaygın bir dağıtım sağladıklarını da ifade eden  Çetkin, “ Anneler kavanoz mamalardaki meyvelerin dışarıdan alınan meyvelere göre yararlarını keşfettikçe tüketim oranı da artıyor” dedi. 

16 ülkede Hero Baby 
Hero’nun Global Ar-Ge Merkezi ve Türkiye’deki tek Bebek Beslenmesi Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen ve Ankara’daki fabrikada üretilen kavanoz mamaları, Rusya’dan Mısır’a kadar 16 ülkede bebeklerin sağlıklı beslenmesine yardımcı oluyor. Ankara’da 2009 yılında kurulan kavanoz mama fabrikası, yılda 73 milyın adet kavanoz mama üretme kapasitesine sahip. 20 milyon TL yatırım ile kurulan Ankara Hero Baby Kavanoz Mama Fabrikası, Hero Group’un dünyadaki üç kavanoz mama üretim merkezinden biri. İspanya ve ABD’de de kavanoz mama üretimi yapılıyor. 

Bebeğim ve Biz - Kasım 2013 - 1 
Bebeğim ve Biz - Kasım 2013 - 2 

Tavsiye almak için üye olun

Top