Hero Türkiye Aile

Hero Türkiye

Hero Türkiye olarak doğal ve iyi beslenmeye tutkuyla bağlı insanların çalıştığı uluslararası bir gıda şirketinin parçasıyız.

Hero Türkiye, 130 yılı aşkın köklü geçmişi ve doğaya gösterdiği özenle küresel çapta başarı sağlamış olan İsviçreli Hero Grup'un vazgeçilmez bir parçasıyız. Hero Grup'un dünya üzerinde üretim gerçekleştirdiği 8 ülkeden biri Türkiye'dir. Türkiye'de üretilen tüm ürünlerimiz yerel pazarda lider olmasının yanı sıra, Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere komşu ülkelere ve Orta Doğu'ya ihraç edilmektedir.

Ayrıca Hero Baby, Türkiye'de üretim yapan ilk ve tek bebek ek gıda markasıdır. Bunun verdiği sorumluluk, küresel ve köklü bir marka olmanın getirdiği deneyimle doğamızı önemsiyoruz. Yerel üretimi desteklemenin yanı sıra yerel üretimin sürdürülebilir kılınması için her yıl çiftçilerimizi doğal ve sürdürülebilir tarım konusunda bilinçlendirecek eğitimler gerçekleştiriyoruz.

Hero'nun Türkiye'deki tarihi 1990'lı yıllara uzanmaktadır.

  • Hero Baby Türkiye'nin hikayesi, ithal edilen ürünlerle 1990'lı yıllarda başladı.
  • 2003 yılında Ankara Esenboğa yolundaki, tahıllı kaşık mamalarımızın üretimini gerçekleştirdiğimiz ilk fabrikamız faaliyete geçti.
  • 2009 yılında, meyvelerden hazırladığımız kavanoz mamalarımızın üretimini gerçekleştirdiğimiz ikinci fabrikamız faaliyete başladı.
  • 2017 yılı organik ürünlere giriş yaptığımız ilk yıl oldu. Organik kavanoz ürünlerimiz raflarda yerini almaya başladı.
  • 2018 yılında ise organik kategorisini tahıllı kaşık mamalarımızla genişlettik.
  • 2019 yılına geldiğimizde Ar-Ge yatırımlarımız ve tüketicilerimizin talepleri ile yenilikçi ürünlerimiz olan ilikli kemik sulu kavanoz mamalarımız raflarda yerlerini almaya başladı.
  • 2020 yılında Türkiye'nin ilk ve tek sütte eriyen Organik Bebek Bisküvisi ve organik çorba serisinin ilk ürünü Organik Tarhana Çorbası lansmanı gerçekleştirildi.
Çocuk
ITQI

Türkiye'nin İlk ve Tek Ödüllü Bebek Maması

2020 yılının Mayıs ayında, Türkiye'nin en çok tercih edilen tahıllı kaşık maması olan Sütlü Meyveli 8 Tahıllı kaşık maması ürünümüz, Uluslararası Tat Enstitüsü (International Taste Institute) tarafından Türkiye'nin ilk ve tek Üstün Lezzet Ödüllü bebek maması oldu.

İlginizi Çekebilecek Hero Baby Ürünleri