Manifesto Kapak

Hero, Doğanın İyiliğini Korur

Binlerce yıldır insanlar olarak doğayı evcilleştirmeye, daha tahmin edilebilir kılmaya, tutarsızlıklarını gidermeye ve kendimize daha az zarar veren bir hale getirmeye çalıştık. Onu mükemmelleştirmeye, kendi icat ettiğimiz zararlardan uzak tutmaya ve kaderimizin bizi bilinçsiz bir şekilde sürüklediği ilizyonlardan kurtarmaya çalıştık. Aslında öncelikle insanoğlu olarak dünyaya sorun çıkartıp, sonrasında bu sorunların geçmişe bakarak çözmek için çabaladık.

Manifesto İç 2

Hero olarak, evimiz olan bu gezegeni korumak için kolektif bir bilinç oluşturmak amacıyla bu davranışın arkasında yatan nedenleri derinlemesine anlamaya çabalıyoruz. Ancak bu sefer, aksiyonlarımızı daha sonraya bırakma şansımız yok! Biliminsanları, dünyaya verdiğimiz zararı geriye döndürecek harekete şu anda geçmezsek, birkaç yıl sonra harekete geçmemizin herhangi bir faydası olmayacağını çünkü dünyanın birkaç yıl içinde geri dönülemez bir noktaya geleceğini vurguluyorlar. Artık uyanmak zorundayız ve hep birlikte durumun aciliyetini ve kritiklerini anlayıp, yarattığımız sorunlar için şu andan tezi yok harekete geçmek zorundayız.

Manifesto İç 1

Bizi Besleyen Doğa

Ne zaman ağzımıza bir lokma atsak, dünya ve evrenle olan köklerimizle bağlantı kurarız. Evimizi korurken, hayatı da besliyoruz! Hero olarak bu sorumluluğumuzu kabul ediyoruz ve doğanın iyiliğini koruyabildiğimiz kadar korumaya devam ediyoruz. Bunun bizim için anlamı, sade ve sürdürülebilir toprak işleme metodlarından, arılar gibi hayati devamlılığı tehlikede olan türlerin devamlılığını sağlamaya, hatta geleneksel ya da en yenilikçi metodları harmanlayarak doğanın iyiliğini en etkin şekilde korumaya ve doğanın bize sağladıklarını ona geri kazandırmaya kendimizi adamaktır.

Kısacası, tüm çabamız gelecek nesillerin doğal alternatiflere erişimini ve doğanın bize sunduğu en özgün tatların devamlılığını sağlamaktır. Bir yiyeceği üretmenin birçok yolu vardır. Biz ise ne en kolayını ne de en karlısını seçiyoruz, biz en adil yöntemleri seçiyoruz.

Hero'da, bizim için yaşayan doğanın iyiliğini korumak için tüm bilgimizi, ilişkilerimizi ve gücümüzü kuşanıp, elimizden geleni yapıyoruz.

Ancak, her bir şirket tek başına çabaladığında bu çabaların sonuçları beklenen azami etkiyi göstermeyecektir. Tüm sorumlu küresel organizasyonları, devletleri ve sektörümüzdeki oyuncuları, diğer tüm şirketleri ve bireyleri doğaya verdiğimiz zararı bütüncül bir çözüm oluşturabilmek adına birlikte hareket etmeye davet ediyoruz. Tüm insanları her gün yaptıkları seçimlerin, raf önünde verdikleri kararların ve tercihlerinin, çocuklarımızın geleceğinde büyük bir rol oynadığının farkında olmaları konusunda bilinçlendirmeye davet ediyoruz.

Manifesto İç 3